Εργαστήριο Εργαστήριο Διαπολιτισμικών και Μεταναστευτικών Μελετών...

Η Παιδαγωγική Αξιοποίηση της Διαδραστικής Τηλεδιάσκεψης στο...

Tο Πανεπιστήμιο Κρήτης εγκαινιάζει φέτος το θεσμό «Ημέρες...

Το Εργαστήριο Διδακτικής Θετικών Επιστημών (ΕΔΘΕ)...

Σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο στην πανεπιστημιούπολη του Γάλλου...

Mουσείο Αρβελέρ- εγκαίνια

Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα Μαθημάτων Εαρινό Εξάμηνο 2018 - 2019

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-19

ΔΕΥ Τ ΕΡΑ

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

8.30-11.30

Α07Π06

Ιερωνυμάκης

Μετανάστευση, οικογένεια, κοινωνικά συστήματα και εκπαίδευση σε πολιτισμικά περιβάλλοντα μάθησης

Β1-29

 

Δ003 Υ (4ουεξαμ.)

Ζερβού

Παιδική λογοτεχνία

Δ7

11.30-14.30

Α05Π01 Υ (6ουεξαμ.)

Καλογιαννάκη

Θέματα Κοινωνιολογίας της Εκπ/σης: Η διαμόρφωση του Ανθρώπου-Πολίτη

Δ7

 

Δ01Π29

Θώμου

Ανάπτυξη και διδασκαλία λεξιλογίου

Δ-2Γ

 

Ε03Π07

Παπαβασιλείου

Τεχνολογία Ανάπτυξης ιστοσελίδων

Εργαστήριο Η/Υ

 

Δ03Α02

Χρηστίδης

Εικαστική έκφραση του παιδιού: Γλυπτική και εφαρμογές

Εργαστήριο Καλλιτεχνικών

14.30-17.30

Γ03Π03

Γκότζος

Αναλυτικό Πρόγραμμα και Υπερμέσα

Δ7 (+Εργαστήριο Ο/Α Μέσων)

 

Γ01Σ04(6οεξαμ. και άνω)

Ιβρίντελη

Σχολικά εγχειρίδια: Τεχνογνωσία σχεδιασμού διδακτικών ενοτήτων

Β1-15

 

Ε03Σ08 (6οεξαμ. και άνω)

Παπαβασιλείου

Σύγχρονες Τεχνολογίες της Πληροφορικής

Εργαστήριο Η/Υ

 

Δ03Α02

Χρηστίδης

Εικαστική έκφραση του παιδιού: Γλυπτική και εφαρμογές

Εργαστήριο Καλλιτεχνικών

17.30-20.30

Δ01Σ28 (6οεξαμ. και άνω

Ζερβού

Αφηγήσεις (πρόωρης) ενηλικίωσης και παιδικά βιβλία για «δύσκολα» Θέματα

Β1-15

 

Τ ΡΙ Τ Η

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

8.30-11.30

ΣΠΑ 1

 

Σχολική πρακτική άσκηση

Δ7

 

ΣΠΑ 1

 

Σχολική πρακτική άσκηση

Β1-26

 

 

ΣΠΑ 1

 

Σχολική πρακτική άσκηση

Δ2-Α

 

ΣΠΑ 1

Χατζηδάκη

Σχολική πρακτική άσκηση

Δ2-Β

 

ΣΠΑ 1

Μιχελακάκη

Σχολική πρακτική άσκηση

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

ΣΠΑ 1

Χρηστίδης+ Ιβρίντελη

Σχολική πρακτική άσκηση

Γ1-7

11.30-14.30

Β01Π03

Βασιλάκη

Θέματα Γνωστικής Ψυχολογίας

Δ2-Β

 

ΣΠΑ 1

Χαλκιαδάκης

Σχολική Πρακτική άσκηση

Γ1-7

 

ΣΠΑ 1

Μιχελακάκη

Σχολική Πρακτική άσκηση

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

 

 

 

 

14.30-17.30

Ε03Σ08 (6οεξαμ. και άνω)

Παπαβασιλείου

Σύγχρονες Τεχνολογίες της Πληροφορικής

Εργαστήριο Η/Υ

 

Β03Π13 Υ (4ουεξαμ.)

Σπαντιδάκης

Μάθηση και διδασκαλία του γραπτού λόγου

Δ7

 

Β05Π11

Μουζάκη

Ειδικές μαθησιακές δυσκολίες στην ανάγνωση και στην ορθογραφία

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

Δ04Π07

Οικονομίδης

Κοινωνικοπολιτισμικές όψεις της σύγχρονης εκπαίδευσης

Β1-29

17.30-20.30

Ε03Σ09 (6οεξάμ. και άνω)

Αναγνωστάκης

Εργαστήριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Εργαστήριο Ρομποτικής

 

Δ05Π09

Χαλκιαδάκης

Διδακτική της Νεότερης – Σύγχρονης Ιστορίας μέσα από τη Λογοτεχνία και τον Κινηματογράφο

Δ7

 

Β03Π08

Βασαρμίδου

Μαθησιακές δυσκολίες στην παραγωγή γραπτού λόγου

Δ6

 

Ε01Π08 Υ (2οεξαμ.)

Κούρκουλος

Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του   Δημοτικού Σχολείου

Αίθουσα Καμπίτση

 

Ε02Π07

Μιχαηλίδη Αιμιλία

Ενότητες απο το πρόγραμμα της Φυσικής και Χημείας του Δημοτικού Σχολείου

Δ1-Α

 

Β04Σ02 (6οεξαμ. και άνω)

ΜιχαηλίδηΕλένη

Θέματα Αναπτυξιακής Ψυχολογίας

Β1-26

Τ Ε Τ ΑΡ Τ Η

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

8.30-11.30

Ε01Π01

Τζανάκης

Βασικές αριθμητικές έννοιες

Δ7

 

Β05Π07 (6οεξαμ.)

Τραγουλιά

Ένταξη & ενσωμάτωση παιδιών με ιδιαίτερες δυσκολίες/διαταραχές

Δ3

11.30-14.30

Α06Π13

Μιχελακάκη

Διαπολιτισμικότητα και Εκπαίδευση

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

ΞΓΛ020

Ψαρουδάκη

Αγγλικά ΙΙ

Δ3

 

Γ03Π04(Εργαστήριο)

 Παπαδάκης/

Κλεισαρχάκης

Θεωρίες μάθησης και εκπαιδευτικό λογισμικό

ΕργαστήριοΟ/Α

 

Β06Π01

Μουζάκη Αγγελική (Υπεύθυνη μαθήματος)

Εισαγωγή στη Μεθοδολογία της ΄Έρευνας στις Επιστήμες της Αγωγής

Δ7

14.30-17.30

Β01Σ02 (6οεξαμ. και άνω)

Βασιλάκη

Εγκέφαλος, μάθηση & συμπεριφορά

Γ1-7

 

Ε01Π08 Υ(2οεξαμ.)

Κούρκουλος

Ενότητες από το πρόγραμμα των Μαθηματικών του Δημοτικού Σχολείου

Δ7

 

Ε02Σ08(6οεξαμ. και άνω)

Καλαϊτζιδάκη

Βιολογία: διδασκαλία και μάθηση για τους ζωντανούς οργανισμούς με διερεύνηση

Εργαστήριο Βιολογίας

 

Β05Π10

Κουρκούτας

Σχολική Συμβουλευτική για παιδιά με ιδιαίτερες δυσκολίες/διαταραχές

Β1-26

 

Β06Σ08(6οεξαμ. και άνω)

Μουζάκη

Αξιολόγηση του προφορικού λόγου στα παιδιά

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

Γ02Σ03 (6οεξαμ. και άνω)

Κωστούλα

Εναλλακτικά παραδείγματα διδασκαλίας  /μάθησης και η θεωρητική τους θεμελίωση

Β1-15

 

Δ03Α09

Τριχάκη

Μουσική με έμφαση στη μουσικοπαιδαγωγική

Εργαστήριο Καλλιτεχνικών

 

ΞΓΛ020 + ΞΓΛ040 (φροντιστηριακές ασκήσεις)

Ψαρουδάκη

Αγγλικά II+Αγγλικά IV

Εργαστήριο Η/Υ

17.30-20.30

Γ03Σ09 (6οεξαμ. και άνω)

Κλεισαρχάκης

Ψηφιακά Μέσα, Συμμετοχικό Βίντεο και Μετασχηματιστική Μάθηση

Εργαστήριο Ο/Α

 

Α10Σ01

Καρράς

Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης και επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών

Β1-15

 

Δ03Α09

Τριχάκη

Μουσική με έμφαση στη μουσικοπαιδαγωγική

Εργαστήριο Καλλιτεχνικών

 

Ε02Π03

Μανταδάκης

Ασκήσεις στο μάθημα Η Φυσική στο σύγχρονο κόσμο και στην εκπαίδευση

Εργαστήριο Φυσικής, Κτήριο Γ3

ΠΕΜΠ Τ Η

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

08.30-11.30

ΣΠΑ 1

 

Σχολική πρακτική άσκηση

Β1-15

 

ΣΠΑ 1

 

Σχολική πρακτική άσκηση

Β1-26

 

ΣΠΑ 1

Τραγουλιά

Σχολική πρακτική άσκηση

Δ2-Γ

 

Ε03Π07 (Εργαστήριο)

Αναγνωστάκης

Τεχνολογία Ανάπτυξης ιστοσελίδων

Εργαστήριο Η/Υ

 

Γ02Π01 Υ (2οεξαμ.)

Κωστούλα

Θεωρία και μεθοδολογία της διδασκαλίας

Δ1-Α

11.30-14.30

Β02Π01 Υ (2οεξαμ.)

Μιχαηλίδη Ελένη

Αναπτυξιακή Ψυχολογία Ι: Βρεφική και παιδική ηλικία

Δ7

 

Α14Π02

Καρράς

Εκπαίδευση, Επιμόρφωση, Μετεκπαίδευση των Εκπαιδευτικών στον κόσμο

Β1-15

 

Β05Π03

Κουρκούτας

Εξελικτική Ψυχοπαθολογία: Από τη βρεφική ηλικία στην εφηβεία

Δ2-Β

 

Γ03Π04

Κλεισαρχάκης

Θεωρίες μάθησης και εκπαιδευτικό λογισμικό

Αμφιθέατρο Ο/Α

 

ΞΓΛ040

Ψαρουδάκη

Αγγλικά ΙV

         Γ1-7

14.30-17.30

Ε02Π11

Καλαϊτζιδάκη

Περιβαλλοντική Εκπαίδευση

Δ3

 

Α12Σ06

Αναστασιάδης

Εικονική και Επαυξημένη πραγματικότητα στην εκπαίδευση

Αίθουσα τηλεδιάσκεψης (Γ1 όροφος)

 

Δ03Α09

Τριχάκη

Μουσική με έμφαση τη μουσικοπαιδαγωγική

Εργαστήριο Καλλιτεχνικών

 

 

 

 

 

17.30-20.30

Α08Σ02 (6οεξαμ. και άνω)

Χατζηδάκη

Ζητήματα διδασκαλίας της Ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας

Γ1-7

 

Α04Σ01(6οεξαμ. και άνω)

Χουρδάκης

Ιστορία της Νεοελληνικής Εκπαίδευσης: Κατοχή –Αντίσταση – Εμφύλιος

Β1-15

 

Ε02Σ05(6οεξαμ. και άνω)

Μιχαηλίδη Αιμιλία

Πειραματική Φυσική και Χημεία

Εργαστήριο Φυσικής

 

Δ02Π01

Γκαδρής

Εισαγωγή στη Φιλοσοφία

Δ1-Α

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

8.30-11.30

Ε02Π03

Τζανάκης

Η Φυσική στο σύγχρονο κόσμο και στην εκπαίδευση

Δ7

 

Ε03Π07(Εργαστήριο)

Αναγνωστάκης

Τεχνολογία Ανάπτυξης ιστοσελίδων

Εργαστήριο Η/Υ

 

Α06Π02 Υ (4οεξαμ.)

Χουρδάκης

Θέματα Διαπολιτισμικής Παιδαγωγικής και Ιστορική Παιδεία

Δ2-Γ

 

 

 

 

 

11.30-14.30

Δ01Σ32(6οεξαμ. και άνω)

Θώμου

Γλωσσική έρευνα σε Ηλεκτρονικά Σώματα Κειμένων και διδακτικές εφαρμογές

Β1-26

 

Α12Σ02 (6οεξαμ. και άνω)

Αναστασιάδης

Δημιουργικότητα, Διαδίκτυο και Εκπαίδευση στην Κοινωνία της Γνώσης

Αίθουσα τηλεδιάσκεψης (Γ1 όροφος)

 

Γ03Π04(Εργαστήριο)

Παπαδάκης

 

Τεχνολογία Ανάπτυξης ιστοσελίδων

Εργαστήριο Ο/Α

11.30-16.00

 

Χαλκιαδάκης

Προετοιμασία ΣΠΑ 1

Γραφείο Διδάσκοντα

14.30-17.30

Γ03Σ08(6οεξαμ. και άνω)

Κλεισαρχάκης

Αξιολόγηση εκπαιδευτικού λογισμικού

Εργαστήριο

Ο/Α

17.30-20.30

ΣΠΑ 1

Ποταμιάς

Προετοιμασία Σχολικής Πρακτικής Άσκησης

Β1-26

 

ΣΠΑ 1

Τραγουλιά

Σχολική Πρακτική άσκηση

Γ1-7

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ

ΚΩΔΙΚΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΜΑΘΗΜΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

8.30-11.30

Γ02Π03

Ποταμιάς

Εναλλακτικά παραδείγματα διδασκαλίας/μάθησης και η θεωρητική τους θεμελίωση

Δ7

11.30-14.30

 

 

 

 

14.30-17.30

 

 

 

 

17.30-20.30

 

 

 

 

 


 

ΣΠΑ Α (συντονιστής Κ. Καρράς)

 

Εποπτεία φοιτητών στα σχολεία

 

 

Σχολείο Άσκησης

Κ. Καρράς

 

 

Επόπτες

15ο Δημοτικό Σχολείο

Π. Καλογιαννάκη

2ο Δημοτικό Σχολείο

Α. Χατζηδάκη

13ο Δημοτικό Σχολείο

Μ. Ιβρίντελη

1ο και 3ο  Δημοτικό Σχολείο

Ι. Ιερωνυμάκης

7ο Δημοτικό Σχολείο

Θ. Μιχελακάκη

8ο Δημοτικό Σχολείο

Ε. Τραγουλιά

 

Βοηθοί

2ο & 13ο Δημοτικό Σχολείο

Ε. Χαλκιαδάκης

15ο Δημοτικό Σχολείο

Κ. Χρηστίδης

1ο και 3ο  Δημοτικό Σχολείο

Ε. Μανταδάκης

 

 

 

 

 

 

 

Συμβουλευτική σε επί μέρους αντικείμενα

Σ. Αναγνωστάκης

Πληροφορική

Γραφείο Διδάσκοντα κατά τις ώρες γραφείου του διδάσκοντα

Μ. Κλεισαρχακης

Πληροφορική

Μ. Παπαδάκης

Πληροφορική

Σ. Τριχάκη

Μουσική

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

ΧΑΡΤΗΣ

ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του Δικτυακού Τόπου

kleisarx@edc.uoc.gr

ΔΑΣΤΑ

ΔΙΑΥΓΕΙΑ

Είσοδος

Επικοινωνία

Διεύθυνση Τμήματος

Πανεπιστήμιο Κρήτης, Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης
Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου, 74100 ΡΕΘYΜΝΟ

Επικοινωνία

Τηλέφωνα Γραμματείας: 2831077594, 2831077595, 2831077634

Fax: 2831077596
e-mail: gramptde@edc.uoc.gr

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.