Η Παιδαγωγική Αξιοποίηση της Διαδραστικής Τηλεδιάσκεψης στο...

Tο Πανεπιστήμιο Κρήτης εγκαινιάζει φέτος το θεσμό «Ημέρες...

Το Εργαστήριο Διδακτικής Θετικών Επιστημών (ΕΔΘΕ)...

Σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο στην πανεπιστημιούπολη του Γάλλου...

Mουσείο Αρβελέρ- εγκαίνια

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2018-19

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

Σ.Φ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

 

ΩΡΑ

ΑΙΘΟΥΣΑ

ΤΡΟΠΟΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 7/1/2019 

Α06Π14

45

Ιερωνυμάκης

Συνομιλώντας με την (εθνο) πολιτισμική ετερότητα σε χώρους πολιτιστικής εμπειρίας και μάθησης: Εκπαιδευτικές, κοινωνικές, θεσμικές, πολιτισμικές αφετηρίες

11.30-14.30

Β1-29

Γραπτά

Δ01Π17

271

Θώμου

Νεοελληνική Γραμματική

8.30 - 11.30

Δ3 + Δ7 + Β1-26

Γραπτά

Ε03Π01

113

Παπαβασιλείου

Εισαγωγή στην πληροφορική

14.30-17.30

ΕΡΓ Η/Υ

Προφορικά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΡΙΤΗ 8/1/2019 

Γ01Π01

320

Ιβρίντελη

Αναλυτικό Πρόγραμμα: Θεωρία και πράξη

8.30-11.30

Δ3 + Δ7+ Αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ

Γραπτά

Α11Π04

224

Αναστασιάδης

Επιμόρφωση εκπαιδευτικών με την χρήση των νέων τεχνολογιών (e-Learning)

11.30-14.30

Δ7 + Β1-29 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

Ε02Π02

224

Σταύρου

Βασικές έννοιες Φυσικής

17.30-20.30

Δ7 + Β1-29 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 9/1/2019 

 Α14Π01

 247

 Καρράς

 Το επάγγελμα του Εκπαιδευτικού στον 21ο αιώνα: Θεωρία και έρευνα

11.30-14.30

 Δ3-7Α + Δ-2Γ + Γ1-7

Γραπτά

 

Ε02Π06

268

Σταύρου

Μεθοδολογία της διδασκαλίας των Φυσικών Επιστημών στο Δημοτικό Σχολείο

14.30-17.30

Δ7 + Γ2 + Δ-2Γ + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ 10/1/2019

Α08Π01

265

Χατζηδάκη

Διγλωσσία και η διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερης γλώσσας

11.30-14.30

Δ7 + Δ6 + Β1-29

Γραπτά

Δ01Π06

303

Ζερβού

Η διδασκαλία του γλωσσικού μαθήματος

17.30-20.30

Δ3 + Δ7 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

Δ03Α20

43

Τριχάκη

Μουσική γνώση και δημιουργία

 

 

παράδοση εργασιών ηλεκτρονικά

Δ03A08

43

Tριχάκη

Εισαγωγή στη Μουσική

14.30-17.30

B1-29

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/1/2019

 

Ε01Π05

194

Τζανάκης

Βασικές έννοιες Γεωμετρίας

8.30-11.30

Δ3 + Δ3-7Α

 

B01Π01

292

Βασιλάκη

Εισαγωγή στη Ψυχολογία

11.30-14.30

Δ7 + Δ-1Α + Γ2 + Αίθουσα ΚΑΜΠΊΤΣΗ

Γραπτά

Γ02Π07

 

Γκότζος

ιαθεματική προσέγγιση αξιών 

 

 

παράδοση εργασιών ηλεκτρονικά

Γ04Π05

127

Γκότζος

Εναλλακτικές μορφές αξιολόγησης μαθητών

14.30-17.30

Δ7 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/1/2019

 

 

 

 

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/1/2019

Α01Π01

484

Καρράς

Εισαγωγή στην Παιδαγωγική

11.30-14.30

Δ3 + Δ3-7Α + Β1-29 + Γ2

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΡΙΤΗ 15/1/2019

Δ05Π04

492

Χαλκιαδάκης

Νεότερη Ιστορία: Ελληνική και Ευρωπαϊκή

17.30-20.30

Δ3 + Δ7+ Δ3-7Α + Δ-1Α + Γ2

Γραπτά

Β03Π12

21

Βασαρμίδου

Μάθηση και διδασκαλία της γραπτής έκφρασης με χρήση πολυμέσων

14.30-17.30

Γραφείο Σπαντιδάκη

Προφορικά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/1/2019

Ε02Π12

248

Τζανάκης

Φυσική Γεωγραφία

8.30-11.30

Δ7 + Δ6+ Δ3-7Α + Γ2

Γραπτά

Β06Π11

175

Μουζάκη

Ανίχνευση και διάγνωση αναγνωστικών διαταραχών

14.30-17.30

Δ7 + Β1-29 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

B03Π01

295

Τραγουλιά

Εισαγωγή στην εκπαιδευτική Ψυχολογία

17.30-20.30

Δ7 + Δ6 + Δ3-7Α + Γ1-7

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ 17/1/2019 

Δ01Π13

247

Ζερβού

Νεοελληνική και Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία

17.30-20.30

Δ3-7Α + Γ2 + Αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

ΑΓΓ010

185

Ψαρουδάκη

Αγγλικά επιπέδου Ι

11.30-14.30

Δ7 + Β1-29 + Γ2 + Δ-2Γ

Γραπτά

ΑΓΓ030

199

Ψαρουδάκη

 Αγγλικά επιπέδου ΙΙΙ

14.30-17.30

Δ7 + Β1-29 +Δ-1Α + Αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ

Γραπτά

Α04Π03

204

Χουρδάκης

Νεοελληνική Εκπαίδευση: Η Παιδεία στην Κρήτη (1898-1913)

8.30-11.30

Δ3 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/1/2019 

 

 Α05Π06

290

Χουρδάκης

 Η έμφυλη ιστορία της νεοελληνικής εκπαίδευσης

8.30-11.30

 Δ3 + Δ7 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/1/2019

 

 

 

 

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 21/1/2019 

 Β03Π14

 46

 Σπαντιδάκης

Γραμματισμός και νέες τεχνολογίες στο πεδίο της ελληνικής ως δεύτερης και ξένης γλώσσας

11.30-2.30

 Δ-1Α

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΡΙΤΗ 22/1/2019

Α02Π06

312

Καλογιαννάκη

Νέοι και Πολιτική: Η περίπτωση των Graffiti

8.30-11.30

Δ3 + Δ-1Α + Δ3-7Α

Γραπτά

Β05Π06

290

Κουρκούτας

Συναισθηματικές και συμπεριφορικές διαταραχές στη σχολική ηλικία

11.30-14.30

Δ3 + Δ-1Α + ΑΜΦ Ο-Α + Αίθουσα ΚΑΜΠΙΤΣΗ

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/1/2019

Ε01Π07

 261

 Κούρκουλος

 Μεθοδολογία της Διδασκαλίας των Μαθηματικών στο Δημοτικό Σχολείο

17.30-20.30

 Δ3 + Δ7 + Δ6

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ 24/1/2019

Β04Π02

162

Μιχαηλίδη

Επικοινωνία και διαπροσωπικές σχέσεις

11.30-14.30

Δ7 + ΑΜΦ Ο-Α

Γραπτά

Α07Π05

196

Καλογιαννάκη

Συγκριτική παιδαγωγική

8.30-11.30

Δ7 + Β1-29

Γραπτά

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/1/2019

Γ03Π10

 315

Κλεισαρχάκης

Τεχνολογίες της πληροφορίας και των επικοινωνιών στην εκπαίδευση για τη βιώσιμη ανάπτυξη

 

 

παράδοση εργασιών ηλεκτρονικά

Δ03Α01

53

Χρηστίδης

Εικαστική έκφραση του παιδιού: Ζωγραφική και εφαρμογές

8.30-11.30

ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ

παράδοση εργασιών

 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΣΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΌ ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΩΝ

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

ΧΑΡΤΗΣ

ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του Δικτυακού Τόπου

kleisarx@edc.uoc.gr

ΔΑΣΤΑ

ΔΙΑΥΓΕΙΑ

Είσοδος

Επικοινωνία

Διεύθυνση Τμήματος

Πανεπιστήμιο Κρήτης, Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης
Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου, 74100 ΡΕΘYΜΝΟ

Επικοινωνία

Τηλέφωνα Γραμματείας: 2831077594, 2831077595, 2831077634

Fax: 2831077596
e-mail: gramptde@edc.uoc.gr

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.